Сфера діяльності:
Виробництво та оптова торгівля
Посада в компанії:
Фінансовий директор
Розмір компанії:
51-100 працівників

Скоротили витрати на документообіг на 2,5 млн гривень. Досвід “Пуратос Україна”

Денис Завертаний
фінансовий директор "Пуратос Україна" розповідає, як компанія заощадила мільйони гривень та покращила взаємодію між внутрішніми підрозділами.

Результати впровадження ЕДО

Факторинг без регресу із дебіторами — зростання продажів на 11%
Реверсивний факторинг із постачальниками — збільшення відтермінування на 60+%
Життєвий цикл документа скоротився до 3 днів замість 11
Скоротили витрати на документообіг на 2 500 000 грн

Причини переходу на ЕДО

Ми працюємо в сегменті хлібопекарського та кондитерського виробництва, тому як виробнича та дистрибуційна компанія мали потребу в оптимізації документообігу й покращенні бізнес-процесів. Щороку ми створюємо та підписуємо понад 60 тис. документів без урахування податкових накладних, а життєвий цикл більшості з них триває 11 днів.

При цьому до переходу на ЕДО документообіг компанії обходився майже в 3 млн грн на рік (врахували витрати часу співробітників, послуги з доставки документів, вартість канцтоварів тощо).

Вибір провайдера

Перед тим, як вибрати провайдера, ми сформували список із 5 основних вимог.

  • 1
    Бюджет
    Вартість послуги повинна бути доступною, оскільки витрачати сотні тисяч гривень на систему електронного документообігу для нас є недоцільним.
  • 2
    Мобільність
    Має бути можливість погоджувати та підписувати документи з мобільних девайсів.
  • 3
    Універсальність
    Рішення має об'єднувати зовнішній і внутрішній документообіги.
  • 4
    Підтримка
    Наявність постійної підтримки та гнучкість провайдера для впровадження оновлень та покращення системи.
  • 5
    Безпека
    Для нас як міжнародної компанії в Україні, дуже важливим є питання безпеки. Отже, необхідно було не лише обрати зручне рішення, але й затвердити його з ІТ-фахівцями материнської компанії.

"Вчасно" — саме той провайдер, який і затвердження від ІТ-фахівців отримав, і решту наших вимог задовольнив.

Етапи переходу на ЕДО

Ми хотіли не лише позбутися паперових документів, але й поліпшити взаємодію між різними підрозділами всередині компанії. Тож спочатку сформували проєктну команду і заручилися підтримкою топ-менеджмента та генерального директора.

Потім вивчили можливості системи та прописали графік документообігу. Цей процес є нескінченним, ми постійно розвиваємося, удосконалюємо наші внутрішні процеси, і рух документів постійно змінюється. Тому для нас важливо, щоб система, яку ми обрали, теж була гнучкою і дозволяла при зміні процесу зручно й швидко адаптувати документообіг. Чого ми й досягли завдяки “Вчасно”. Важливо було прописати не тільки графік документообігу, але й чітку взаємодію підрозділів при моніторингу та менеджменті кваліфікованих електронних підписів (КЕП). Адже потрібно завжди слідкувати за валідністю ключів, заздалегідь продовжувати їх дію та деактивовувати при звільненні людей. Цей момент ми також включили в план дій і ефективно його впроваджуємо.

Наостанок, провели навчання ключових користувачів і всіх охочих колег. Навчальний процес розділили на декілька фаз: від простого до складного.

А заключним етапом був старт поступового введення електронного документообігу в систему. Ми почали з переведення внутрішнього документообігу і частини зовнішнього, що стосується продажів та взаємодії з клієнтами. А вже на другому етапі почали переводити на ЕДО постачальників та кадровий документообіг.

Який результат ми отримали

Результат нас приголомшив. Життєвий цикл документа з 11 днів скоротився до 3. Нам вдалося скоротити витрати на документообіг на 2,5 млн гривень.
І зараз він складає лише півмільйона гривень.
Завдяки “Вчасно” ми також змогли запустити факторинг без регресу із дебіторами (зростання продажів на 11%), а також – реверсивний факторинг із постачальниками (збільшення відтермінування на 60+%).

Дізнайтесь більше про «Вчасно»

Розповімо, як спростити та прискорити обмін документами у вашій компанії — замовте демонстрацію сервісу "Вчасно"!

Було корисно? Поділіться статтею