З 2 вересня в Україні розпочалася програма «Національний кешбек». Покупцям відшкодовуватимуть 10% від вартості куплених українських товарів. Про це повідомляє Міністерство економіки України. У статті розповімо, що передбачає програма, як до неї долучитися і чи вплине вона на роботу з РРО.
Що передбачає програма «Національний кешбек»?
Як повідомила міністерка економіки України Юлія Свириденко, до програми долучилися 7 торговельних мереж, ще 40 — приєднаються найближчим часом. У програмі зареєстровано понад 38 000 товарів від 600 українських виробників.
Українці будуть отримувати 10% кешбеку за купівлю цих товарів — від 2000 до 3000 грн на місяць. Відшкодовуватися будуть лише безготівкові покупки, зазначені у фіскальному чеку.
Щоб отримувати кешбек, треба відкрити соціальний рахунок у банку — через застосунок або у відділенні. Також у «Дії» потрібно додати послугу «Національний кешбек» і активувати банківську карту. На неї щомісяця буде нараховуватися компенсація.
Кошти покупці зможуть використати для оплати:
- комунальних та медичних послуг,
- спортивних занять;
- квитків у театр і кіно;
- рахунків у ресторанах;
- послуг транспорту;
- мобільного зв’язку;
- або допомоги ЗСУ.
Як підприємцям долучитися до програми?
Долучитися до програми можуть торговельні мережі, магазини та інтернет-магазини, які продають товари українських виробників. Підприємці повинні бути зареєстровані на загальній системі оподаткування і приймати оплату банківськими картками.
Для участі в програмі «Національний кешбек» підприємець повинен зареєструватися на порталі «Дія». В розділі «Бізнесу» він повинен:
- заповнити форму Перелік виробників та продавців товарів українського виробництва;
- вказати комбінації фіскальних номерів РРО та MerchantID;
- зазначити адреси продажу товарів;
- підписати заявку електронним підписом.
Що зміниться в роботі з РРО?
Учасники програми «Національний кешбек» повинні дотримуватися окремих вимог у роботі з РРО або ПРРО. Зокрема, потрібно налаштувати касові апарати, щоб фіскальний чек містив усі реквізити, необхідні для відшкодування коштів. На сайті програми «Національний кешбек» є технічні вимоги до РРО та інструкції щодо їх налаштування.
Фіскальний чек повинен містити штрих-код зі списку товарів українського виробництва. Штрих-код також передається на сервер податкової служби.
Кешбек нараховується на товари, оплачені безготівковим способом. Тому фіскальний чек повинен відображати дані електронного платіжного засобу. Продавець має зазначати дані ЕПЗ в чеку, якщо приймає оплату через термінал.
У випадках повернення товару чек повернення повинен містити дані про чек продажу. В рамках програми «Національний кешбек» це допоможе уникнути зловживань з боку покупців.
Всі зазначені вимоги відповідають нормам податкового законодавства. Якщо підприємець дотримується їх у своїй роботі, — для участі в програмі «Національний кешбек» не потрібно спеціально налаштовувати РРО або ПРРО.
Видавайте чеки за всіма вимогами програми з «Вчасно.Каса»!
Працюйте з програмною касою безпечно для вашого бізнесу і підтримуйте українського виробника.
Заголовок попапу
Дякуємо!Ми обов`язково зв`яжемосяз вами найближчим часом