Tap to Phone: як приймати оплату зі смартфона

Tap to Phone — технологія безконтактних платежів, що дозволяє використовувати смартфон як POS-термінал. Вперше в Україні вона з’явилася в 2019 році і стала незамінною для кур’єрів, таксистів та багатьох інших підприємців, які не мають фізичної точки продажу.

Як працює технологія Тап ту Фон і які переваги дає ФОПам — розглянемо у статті.

Програмний РРО у смартфоні. Як це працює?

Щоб використовувати технологію Taptophone, потрібен лише смартфон із підтримкою NFC-платежів. Користувач встановлює на нього застосунок «Термінал». Додаткове обладнання не потрібне.

Оплата зі смартфона за допомогою Tap to Phone відбувається просто:

  • продавець вказує суму операції в застосунку;
  • покупець прикладає карту або гаджет до смартфона продавця;
  • застосунок фіксує проведену оплату;
  • продавець надсилає покупцю електронний чек на email або в СМС.

Безконтактні платежі у телефоні такі ж безпечні, як і оплата через фізичний POS-термінал. Дані для оплати передаються через надійну платіжну мережу, яка шифрує дані банківської карти, щоб транзакція була безпечною. У продавця немає доступу до даних карти покупця.

Кому підходить Tap to Phone?

Підприємці все частіше використовують термінали у смартфоні з функцією Tap to Phone як альтернативу «залізним» POS-терміналам. Зокрема, мобільні термінали найкраще підходять:

  • малим і середнім підприємствам;
  • службам кур’єрської доставки;
  • таксистам;
  • ФОПам, які надають послуги ремонту техніки на дому;
  • страховим агентам;
  • організаторам культурних, спортивних заходів тощо.

Водночас фізичні POS-термінали краще підходять для підприємств, які приймають велику кількість платежів за короткий проміжок часу, — супермаркети, мережі магазинів тощо. POS-термінал працює швидше, оскільки виконує лише одну функцію. На смартфоні можуть працювати інші застосунки у фоновому режимі, оновлюватися програми — все це уповільнює роботу пристрою.

Термінал у смартфоні — переваги для малого бізнесу

Обираючи між фізичними терміналами і РРО у смартфоні, підприємці повинні враховувати витрати на їхнє утримання. Середня вартість «залізного» терміналу — 12 500 грн. Оренда вартуватиме 400-500 грн на місяць, до цієї суми додається відсоток від кожної транзакції.

Мобільний термінал не потребує додаткового обладнання. Використовуючи смартфон, підприємець може приймати оплату, видавати покупцю електронні чеки, проводити облік товарів і комунікувати з клієнтами.

Використання мобільних терміналів також дає підприємцям такі переваги.

Зручність. Щоб приймати безконтактні платежі телефоном, не потрібно використовувати додаткові пристрої. Продавець завжди має смартфон під рукою, тож може приймати платежі в будь-якому місці.

Легкість у налаштуванні. Підприємець може легко завантажити програму і налаштувати програмний РРО (ПРРО) у смартфоні. Для його обслуговування не потрібна допомога фахівців.

Економія коштів. Підприємець не витрачає кошти на купівлю або оренду обладнання, витратні матеріали (стрічку для чеків, фарбу для їх друку) тощо.

Ваш мобільний — замість банківського терміналу

Спробуйте еквайринг в смартфоні для ПРРО «Вчасно.Каса»
Пропонуємо рішення для різних видів бізнесу!

Поширені питання

Що потрібно, щоб користуватися технологією ТапТуФон?

Все що потрібно — це смартфон з операційною системою Android і модулем NFC. На нього потрібно встановити застосунок «Термінал». Найближчим часом вийде застосунок для операційної системи iOS.

Чи можна поєднати термінал з касою?

«Вчасно.Каса» інтегрується з застосунком «Термінал» на базі технології Tap to Phone від Приватбанку. Все що потрібно зробити — встановити застосунок «Вчасно.Каса» на ОС Android і поєднати його з застосунком «Термінал». Після цього продавець може використовувати РРО на смартфоні з функцією оплати через Tap to Phone.

Як відбувається прийом оплати і видача чеку. Які дані передаються в чек?

Під час продажу товару/надання послуги застосунок «Вчасно.Каса» активує застосунок «Термінал». На екрані з’являється сума оплати, покупець прикладає смартфон чи картку, дані картки зчитуються і оплата завершується. Дані ЕПЗ передаються у фіскальний чек згідно з вимогами податкової служби.

Що таке безконтактний платіж?

Безконтактний платіж — це спосіб оплати, під час якої платіжна карта не контактує з терміналом. Вам не потрібно вставляти картку з чипом в термінал або проводити по терміналу магнітною стрічкою на картці.