Яким працівникам компанії потрібен КЕП?

Діджиталізація вже давно є трендом у бізнесі. Однак у багатьох компаніях документообіг досі відбувається в паперовій формі. Це уповільнює бізнес-процеси і збільшує витрати компанії на пересилання документів. Перехід на електронний документообіг і використання кваліфікованих електронних підписів (КЕП) дозволяє уникнути цих проблем.

Навіть із переходом на КЕП компанії використовують їх обмежено. Неправильно, коли електронні підписи інших працівників зберігаються у головного бухгалтера (особливо — підпис директора).

КЕП дає бізнесу беззаперечні переваги. Це значно розширює можливості його використання в бізнесі. Зокрема:

  1. Коли працівник накладає електронний підпис, він може контролювати цілісність документа. Якщо контрагент вносить зміни в підписаний документ, КЕП стає недійсним.
  2. КЕП гарантує компанії захист від підробки документів.
  3. Підписант не може заперечити факт накладення КЕП. В ньому використовується хмарний ключ, доступ до якого є лише у власника КЕП. Таким чином, довести авторство електронного підпису дуже легко.
  4. КЕП фіксує дату і час, коли саме було підписано документ.

Кваліфікований електронний підпис — це незамінна річ для організації електронного документообігу на підприємстві. Його використовують для:

  • подання звітності в державні органи контролю;
  • підписання внутрішніх документів, в тому числі кадрові документи;
  • зовнішнього документообігу компанії з контрагентами.

Іншими словами, електронний підпис можна накладати на будь-які юридично значущі документи в компанії, окрім документів тривалого зберігання.

Тож, якщо компанія вирішила перейти на електронний формат документів — чи то у внутрішньому, чи в зовнішньому документообігу — КЕП їй необхідний. Однак досі виникає багато дискусій стосовно того, яким працівникам він потрібен. Розглянемо детальніше, які посади в компаніях отримують користь від використання КЕП.

Кваліфікований електронний підпис працівникам компанії

Хто в компаніях використовує КЕП?

Електронний цифровий підпис юридичної особи потрібен усім працівникам, які за посадовими обов’язками підписують документи в компанії. А тому його використовують практично в усіх відділах і підрозділах:

Управління підприємством

  • директори
  • керівники підрозділів
Облік

  • головні бухгалтери
  • бухгалтери
Продажі

  • sales-менеджери
  • касири
Логістика

  • завідувачі складів
  • комірники
  • водії
Кадровий облік

  • HR-менеджери
Інші відділи компанії

для повного переходу на внутрішній і зовнішній ЕДО.

Повний перелік посад, які використовують КЕП в своїй роботі, залежить від масштабів електронного документообігу в компанії та бізнес-процесів, для супроводу яких використовуються електронні документи.

Державні ініціативи стосовно цифровізації бізнесу також зумовлюють ширше використання КЕП у компаніях. Зокрема, із обов’язковим впровадженням еТТН в Україні електронні підписи онлайн будуть використовувати працівники сфери логістики — завідувачі складів, комірники, водії тощо. Після того, як еТТН стануть обов’язковими, всі учасники перевезень вантажів (відправники, перевізники, отримувачі) повинні будуть підписувати їх КЕПом.

За законом, водії можуть підписувати еТТН і електронним підписом фізичних осіб. Однак на практиці зробити це буває технічно складно. У випадку накладання на еТТН «Дія.Підпису» онлайн водії не завжди погоджуються надавати персональні дані.

Оптимальним рішенням для підписання електронних документів у компаніях є спеціальні рішення від кваліфікованих надавачів електронних послуг. Таким, зокрема, є сервіс «Вчасно.КЕП» від акредитованого центру сертифікації ключів «Вчасно». З його допомогою працівники підписують документи у кілька кліків у мобільному застосунку.

Миттєво підписуйте документи в 1 клік у смартфоні

Мобільний застоунок «Вчасно.КЕП» Підписуйте документи у смартфоні

«Вчасно.КЕП» для бізнесу

Сервіс «Вчасно.КЕП» створений спеціально для того, щоб спростити компаніям перехід на електронний документообіг. Він повністю сумісний з іншими сервісами «Вчасно» («Вчасно.ЕДО», «Вчасно.EDI», «Вчасно.Каса»), а тому може застосовуватися в різних галузях бізнесу. Крім того, він інтегрується через АРІ і з будь-якими обліковими системами.

Зручною для бізнесу є функція адміністрування ключів КЕП. Замовляючи масово ключі для співробітників, відповідальний працівник компанії отримує можливість керувати доступами до електронних підписів. А саме:

  • створювати попередні заявки на отримання КЕП новими працівниками;
  • блокувати КЕПи працівників, які звільнилися або змінили посаду.

Як отримати КЕП онлайн

Як отримати «Вчасно.КЕП»?

«Вчасно» дає можливість отримати КЕП онлайн. Для цього використовують «Дія.Підпис», КЕП фізичної особи або співробітника компанії від будь-якого КНЕДП.

Процедура отримання КЕП займає не більше 10 хвилин. Для цього потрібно:

  • зареєструватися в сервісі «Вчасно.КЕП»;
  • створити заявку на отримання КЕП;
  • заповнити необхідні дані по компанії або особі;
  • обрати тип носія і тип ключа (підпис чи печатка)
  • обрати тип особи для майбутнього КЕП (фізична або юридична), строк дії ключа, а також заповнити дані, які автоматично не підтягнулися.

У «Вчасно» КЕП отримати можна швидко і зручно. Активація ключа відбувається впродовж одного робочого дня.

КЕП прискорює бізнес-процеси в багатьох напрямках діяльності компаній. Тому він потрібен широкому колу працівників. «Вчасно.КЕП» пропонує зручне рішення для компаній, що працюють у різних галузях.

Отримайте свій «Вчасно.КЕП»!

Замовляйте захищені хмарні електронні ключі від кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг «Вчасно Сервіс»

Дізнатись більше та замовити електронний підпис «Вчасно.КЕП» можна за посиланням:

Останні статті автора: