Сфера діяльності:
Роздрібна торгівля
Посада в компанії:
Директор
Розмір компанії:
11-50 працівників

Як інтеграція «Вчасно.Каса» і RemOnline полегшила роботу МаксБуд

Микола Гнатій
Співзасновник будівельного маркету МаксБуд

У фіскалізації зацікавлена не лише держава, яка бажає контролювати касові операції бізнесу та розрахунок податків. Фіскалізація також може бути корисною підприємствам — адже завдяки їй збирається інформація про продажі у режимі реального часу. Бізнес може:

  • відслідковувати щоденний потік даних
  • швидко перевіряти звіти
  • ухвалювати рішення на їхній основі

Саме такі переваги й отримав будівельний маркет МаксБуд із Тернополя завдяки інтеграції «Вчасно.Каса» і RemOnline. Компанія вже майже три роки займається продажем та доставкою будівельних матеріалів у місті та області. Практично з перших днів роботи вона користується системою обліку RemOnline. А нещодавно змогла оцінити і зручність програмного РРО «Вчасно.Каса».

Результати впровадження «Вчасно.Каса»

торгова точка, каса, касир імпортовані за 10 хвилин
проведення чеку за лічені секунди
видача чеків онлайн, офлайн і навіть за нестабільного з’єднання з ДПС
Z-звіти та Х-звіти допомагають уникати помилок

Знайомство з RemOnline: пошук простоти та зручності

До відкриття магазину компанія МаксБуд орієнтувалася на відому у сфері автоматизації програму. Проте після недовгого користування стало зрозуміло, що вона не зовсім підходить команді через складність функціоналу та впровадження. А інших варіантів на той час не було. Вже орендували приміщення, замовили перший товар, купили комп’ютер, та програму обліку поки не обрали.

Все вирішилося доволі просто. Співзасновник МаксБуд Микола Гнатій випадково натрапив у мережі на RemOnline. Вистачило побіжного перегляду сайту, щоб зацікавитися. Перше, що він зробив після ввімкнення робочого комп’ютера, — зареєструвався у програмі.

Перші враження про RemOnline — це надзвичайно простий і зрозумілий інтерфейс, інтуїтивне розміщення всіх панелей керування та доступів. Великий плюс, що за замовчуванням увімкнений режим навчання для новачків. При наведенні на будь-яку кнопку, чекбокс, галочку вискакують підказки, і ти можеш перейти в Базу знань і розібратися з рештою.

У майбутньому очікуємо тільки розширення можливостей сервісу. Плануємо розширюватися і ми. Завдяки RemOnline це не є проблематичним, тому що набір інструментів для роботи зі складами, товарами, замовленнями, клієнтами неймовірний. Завдяки інтеграціям працювати комфортно і легко.

Перші кроки до фіскалізації

МаксБуд вже певний час працював із RemOnline, коли на законодавчому рівні було ухвалено тотальну фіскалізацію. Якраз тоді в RemOnline і вийшла перша інтеграція ПРРО. Ним у будівельному маркеті користувались орієнтовно останні півтора року. Проте його функціонал не влаштовував:

  • щоб роздрукувати фіскальний чек, потрібно було чекати 2-3, деколи навіть до 10 хвилин;
  • чек міг скачуватися лише в PDF-форматі, який не можна роздрукувати на термопапері, тому що цей формат вимагає щонайменше А4;
  • всі чеки потрібно було друкувати на термопринтері на касовій стрічці шириною 80 мм.

Зважаючи на кількість необхідних чеків на день, це було максимально незручно для МаксБуд.

Бували моменти, коли PDF-ка завантажувалася не одразу. Потрібно було вийти з RemOnline, перейти на сторінку реєстратора, зайти в архів чеків, знайти чек і видрукувати його. Серйозною незручністю було саме завантаження кожного фіскального чеку і його друк. Іноді касиру доводилося робити скриншот або просити в клієнта номер телефону і пересилати йому скрин або сам чек у PDF-форматі. А якщо клієнт хотів отримати паперовий чек на руки, мусили друкувати його на А4.

Тому відсутність таких недоліків стала основним критерієм для пошуку зручної програми для фіскалізації. Коли з’явилася інтеграція з «Вчасно.Каса», буквально першого ж дня Микола зареєструвався і почав розбиратися з можливостями сервісу.

Завдання стояло максимально спростити собі і працівникам роботу. Завдяки інтеграції «Вчасно.Каса» ми успішно з цим впоралися, тому що вона набагато швидша в плані реакції на роботу з чеками. Щойно ти в RemOnline натискаєш кнопку продажу і закривається чек, одразу в новій вкладці відкривається той самий фіскальний чек, незалежно від того, онлайн ви чи офлайн і наскільки стабільне з’єднання з ДПС. Саме це було переломним моментом у виборі інтеграції для фіскалізації.

Перехід на нову систему

Перехід відбувся через два дні після того, як МаксБуд став користувачем «Вчасно.Каса». Цей процес виявився доволі турбулентним, адже технічних нюансів у команді ніхто не знав.

Микола не встиг одразу завершити всі налаштування у сервісі і планував зробити це наступного дня. Проте зранку виявилося, що він не може перенести свої дані з «Вчасно.Каса» на сервер податкової. Електронний підпис виявився недійсним, хоча не був прострочений. Під час входу в електронний кабінет платника податків система не пропускала користувача і вибивала помилку. За 5-10 хвилин були відкликані всі ключі в АЦСК Приват, відкликаний ключ з податкової, перевипущено АЦП.

Тим часом почався робочий день. Завдяки простоті сервісу «Вчасно.Каса» та RemOnline із податкової були імпортовані торгова точка, каса, касир.

В напруженому робочому режимі зробити це вдалося буквально за 10 хвилин, поки покупці стояли в черзі, продавці консультували їх, добирали товар, збирали замовлення.

І коли підійшов час розрахунку, не виникло жодних проблем. Люди отримали свої фіскалізовані чеки і ні про що не здогадалися. Це було водночас і складно, і цікаво, і захопливо.

Переваги користування «Вчасно.Каса»

На сьогодні МаксБуд користується інтеграцією з «Вчасно.Каса» близько чотирьох місяців. З першого ж дня відчули зручність сервісу як програмного РРО для торгівлі.

Завантаження чеків, їхнє відкривання у новій вкладці, можливість відправити клієнту посилання на чек. Найголовніше у всьому цьому — швидкість. Швидкість навіть самої інтеграції, тому що це лічені секунди. Ти маєш доступ до чеку, можеш скопіювати посилання, можеш завантажити, зберегти його собі у форматі PDF.

Крім того, однозначно великим плюсом для МаксБуд стало те, що у «Вчасно.Каса» є можливість формування великої кількості звітів.

Починаючи зі зберігання Z-звітів і закінчуючи показниками з продажів, повернень, готівки, безготівки. Вони відіграють важливу роль у побудові загальної аналітики компанії. Ці дані можна відслідковувати за певні періоди, за конкретний день, тиждень, місяць. Все це дає змогу бачити аналітику бізнесу і розуміти, як він взагалі працює.

Завдяки інтеграції можна контролювати операції як у RemOnline, так і у «Вчасно.Каса». Адже від простого людського фактора ніхто не застрахований. Інколи трапляється, що продаж був здійснений на безготівку, а касир випадково закрив його на готівку. Звісно, в обох випадках є фіскальний чек, проте дані різні.

За допомогою інструментів «Вчасно.Каса» можна переглянути й оборот компанії за день. Тож у різних чеках, продажах, звітах доволі легко знайти помилку.

Сервісом «Вчасно.Каса» ми задоволені, як і своїм рішенням перейти на цей ПРРО. Це спростило роботу, аналітику, пошук помилкових операцій і дало можливість їх усувати одразу, на місці. Сьогодні у роботі сервісу все повністю влаштовує.

Мобільний застосунок «Вчасно.Каса» — величезна перевага

Конкретно у нашому випадку це неймовірно комфортно. Перед закриттям зміни можна перевіряти, чи правильно закриті всі чеки, чи збігається кількість фіскалізованих чеків на готівку і на безготівку у «Вчасно.Каса», тобто те, що відправлено у податкову і в RemOnline.

Крім того, з-поміж плюсів мобільного застосунку — можливість переглянути Х-звіт. Бо навіть якщо виявити якісь помилки після закриття зміни, то виправити їх фактично неможливо. А завдяки Х-звіту і звітам у RemOnline можна оперативно перевірити правильність операцій за день і внести необхідні зміни.

Нові законодавчі виклики: перспективи та побажання

Сьогодні існує законодавча вимога, щоб у чеках, зокрема фіскальних, були заповнені поля електронного платіжного засобу. Це зручно, адже не потрібно буде видавати банківський чек покупцям.

І це набагато спростить роботу торговцям: коли людина придбала товар і хоче його повернути з якихось причин, не потрібно друкувати і фіскальний, і банківський чек. До того ж споживачу доводиться зберігати не один, а два чеки. І продавцю, відповідно, також потрібно друкувати два чеки. Тому що без RRN, тобто без індивідуального номеру банківського чеку з POS-терміналу, повернення на картку виконати неможливо.

У плані фіскалізації готівкових операцій у «Вчасно.Каса» і RemOnline жодних проблем немає. А що стосується розрахунків карткою, сподіваємося, що цей функціонал невдовзі буде доопрацьовано.

Було корисно? Поділіться статтею